Erken Kalkan CEO Olur (mu?)

Erken Kalkan CEO Olur (mu?)

Başarıya ulaşmış insanların sadece sosyal hayatında yapmış olduğu şeyleri uygulamaya kalkarsanız size kötü bir haberimiz var. Başarılı olamazsınız! Bunlar başarının arkasındaki gerçekleri gizleyen magazinsel detaylardır. Ortadaki bir başarıyı kişinin içmiş olduğu kahveye bağlarsanız, o zaman o kişinin stratejik fikirlerine ve çalışma prensiplerine saygısızlık etmiş olursunuz!

Mesela CEO ‘ların bazıları sabah 4 veya 5 te kalkıyor diye siz de kalkarsanız, bir yere CEO olmazsınız. Öyle ya, erken kalkan CEO olsaydı her sabah namazına kalkan imamlardan ala CEO olmazdı.

CEO’lar saat kaçta kalkıyor?

  • Sabah sıkı bir kahvaltı ve portakal suyu içerseniz de yine CEO olmazsınız.
  • Sabah işe başlamadan önce yarım saat spor yapar, koşar veya ağırlık çalışırsanız da CEO olmazsınız.
  • CEO’nun biri günde 7 bardak kahve içiyormuş. Siz de çok kahve içiyorsunuz diye CEO olmazsınız.
  • Mesela Vehbi Koç her gün patates haşlaması yermiş. Siz de yerseniz onun gibi olamazsınız.
  • Steve Jobs kitap okumayı seviyormuş. Siz de okuyunca CEO olmazsınız.

Belki bir gün gerçekten CEO olacaksınız ama CEO’ların yaptıkları magazinsel şeyleri yaparak değil.

Erken kalkan CEO olur (mu?)

İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, hangi CEO saat kaçta kalkıyor, hangisi günde kaç bardak kahve içiyor diye merak edeceğimize işimizi nasıl daha iyi yaparız sorusunu cevaplayabilirsek başarılı olabiliriz. Başarı, çalışmak ve çabalamakla gelir. Başkaları ne yapıyorsa onu taklit etmekle değil. Kimse erken kalkıyor diye başarılı olmaz.

Erken uyanmıyorsun belki, ama işini en iyi sen yapabilirsin! Erken uyanma demiyorum. Uyan. Hobi olarak yine uyan ama başarıyı erken uyanmaya bağlama.

Yazan : Ali Cevat Ünsal

Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/erken-kalkan-ceo-olur/#ixzz444tjIIUN

 

Sedat Aydın

1981 yılında İstanbul Kadiköy'de doğdu. Trakya Üniversitesi, Fizik Bölümü mezunu. İş hayatına Aydınlı Grup'ta Allocater olarak başladı. Kısa sürede U.S. Polo Assn. sezon ve outlet mağazaları Planlama ve Alokasyon Uzmanı olarak terfi etti. Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Romanya olmak üzere yurtdışı mağazaları planlama ve alokasyon sorumluluğunu üstlendi. Kariyerine LC Waikiki şirketinde İnternet Planlama ve Alokasyon Uzmanı olarak devam ediyor.

Related Posts
Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .